E-spor oyuncuları buna çok sinirlenecek! -

Eyl
08

E-spor oyuncuları buna çok sinirlenecek!

Önceki Makale
Sonraki Makale

Dünya’nın en ünlü spor kanallarından birisi olan ESPN bu günlerde, e-spor tutkunlarının tepkileriyle karşı karşıya! Bu tepkilerin nedeni ise bundan kısa bir süre önce ESPN başkanı John Skipper tarafından yapılan açıklama.

John Skipper bir röportaj sırasında kendine yöneltilen: “E-sporları, bir spor olarak görüyor musunuz?” sorusuna; Hayır, video oyunları spor değil; video oyunları sadece meydan okuma ve rekabeti içerir. Satranç da rekabete dayalı bir oyundur; oyuncular rekabet ederler, ama spor yapmış olmazlar. yanıtını vermişti.

 

 

Tabii ki bu yanıtın ardından LoL, Dota 2 gibi e-spor alanlarında mücadele eden birçok oyuncunun tepkisi gecikmedi. John Skipper’a yöneltilen bu soru aslında son dönemde ortalığı kasıp kavuran The International 2014 ile ilgiliydi. Dolayısıyla John Skipper de bu cevabı aslında The International 2014 için verdi.

Bu konular oldukça karmaşık olsa da, e-spor oyuncuları olarak bizler e-sporları, bir spor dalı olarak görüyoruz. Görünen o ki, bu durumun bizim düşüncemiz lehine dönüşmesi için daha gidilecek çok yol var.

Önceki Makale
Sonraki Makale

Yorumlar