Hearthstone | Journey to Un'Goro'nun En OP Kartları -

Hearthstone | Journey to Un’Goro’nun En OP Kartları
Nis
03

Hearthstone | Journey to Un’Goro’nun En OP Kartları

Önceki Makale
Sonraki Makale

Journey to Un’Goro güncellemesi ile gelecek olan birçok kart şimdiden tartışmalara konu olmaya başladı. Özellikle yeni bir oyun mekaniği olan “Quest” kartları metayı belirleyecek gibi duruyor. Lafı fazla uzatmadan kartlarımıza geçelim.

Tyrantus

 

 

 

 

 

Aslında ilk 10 mana 12-12 kartımız değil bu kart, fakat Tyrantus’u diğerlerinden ayıran bir özelliği var. Removal spellerinden etkilenmeyecek. Sadece sahadaki minionlarınızı takas ederek veya pek kıymetli AOE spellerinizi harcayarak öldürebileceğiniz Tyrantus, Druid’in son zamanlarda pek sevilen diğer legendary kartlarıyla da iyi anlaşacak gibi duruyor. Özellikle Aviana + Kun The Forgotten King kombosundan sonra sahada durdurulması neredeyse imkansız bir güç sunacağa benziyor.

 

 

 

 

 
 
 
Jungle Gıants

 

 

 

 

 

 

 

Druid için koşulu yerine getirmesi çok da zor olmayan bir quest kartıyla karşı karşıyayız. Bu kolay questimizin ödülü olan “Barnabus” ise, 5 manaya oynayan, 8-8 body’e sahip bir minion. Tabi ki bununla sınırlı değil, Barnabus abimizin bir de dillere destan battlecry’ı var ki, sahaya sürdüğünüz anda destenizdeki bütün minionların mana bedeli sıfıra iniyor. 

 

 

 

 

 
Open The Waygate

 

 

 

 

Evet, belki gerçekleştirmesi diğerlerine kıyasla çok da kolay gözükmeyen bir quest. Lakin bu mage kartının ödülü o kadar büyük ki, akıllara MTG’nin Emrakul’unu getiriyor. Destenizde başlamayan 6 spell kartı kullandığınız anda, Blizzard’ın, üzerinde yıllardır düşündüğü mekaniği gerçek kılan bir kart ekleniyor; Time Wrap. Peki ne yapıyor bu Time Wrap? Oynaması 5 mana isteyen kart, turunuzu bitirdiğinizde size ekstra bir tur daha oynatıyor. 

 

 

 

 

 

 
 
 
The Last Kaleıdosaur

 

 

 

Yine gerçekleştirmesi çok da zor gözükmeyen bir quest ile karşınızdayız. Adı unutulmaya yüz tutmuş Buffaladin geri dönecek gibi. Zaten yeni gelecek olan adapt mekaniğimiz de buna pek uygun duruyor. Peki bu kartımızın ödülü olan Galvadon kim? Galvadon 5 manaya oynanabilen ve 5-5 statlara sahip bir abimiz. Onu bir ödül yapan şey ise Battlecry’ı. Bu abimiz sahaya oynandığı anda 5 defa adapt alıyor. Bunların güzelce kombolandığını ve erken safhada oynanabileceğini düşünürsek kontrol edilemez bir tempo olasılığı gözüküyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Awaken the Makers

 

 

Üzerine söyleyecek laf bulamıyorum ancak en azından bir control destesinin metada olacağını bilmek içimi rahatlatmıyor değil. Herhangi başka bir class için yapması daha zor olabilirdi ancak Priest gibi yeterli heal ve control kartına sahip bir class için bu görevi -geç de olsa- yapmak çok da zorlayıcı olmasa gerek. Ödülü ise benim favori Journey to Un’goro kartım. Peki nedir bu kart? Yine klasik bir 5 mana 8-8 body fakat tabi ki bununla sınırlı değil. Bu seferki Amara ablamızın battlecry’ı akıllara durgunluk verecek düzeyde. Amara, Warden of Hope, sahaya indiğinde, karakterinizin canını 40 yapıyor. Fazla uzatmaya gerek yok fakat bu kartın da içinde bulunduğu videoları yakında sosyal medya üzerinde göreceğimize eminim. 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
The Marsh Queen

 

 

 

 

Artık oynandığı bile görülmeyen Hunter’ın bu kart ile oyuna döneceğine hiç şüphe yok. Hiç lafı uzatmadan karta gelecek olursak  ödül olarak verdiği Queen Carnassa, bir başka 5 mana 8-8. Battlecry olarak ise, destemize 15 tane raptor ekliyor. Peki bu raptor’lar ne yapıyor diyecek olursanız, onlar da 1 mana 3-2 ve battlecry olarak kart çektiren, oynayan için tatlı, rakip için sevimsiz beast’lerimiz.

 

 

 

 

 

 
 
Kalimos, Primal Lord

 

Hiç şüphesiz Blizzard’ın Shaman classına değişik bir yaklaşımı var. Artık yeter dedikçe daha fazla OP Shaman kartları görüyoruz. Birçok profesyonel oyuncu Kalimos’u yeni expansion’ın en iyi kartı olarak görüyor. Peki onu bu kadar güçlü kılan bu Elemental Invocation‘lar ne yapıyor?

 

Toplamda 4 Elemental Invocation var. 

1- Invocation of Air – Bütün minion’lara 3 vurur.

2- Invocation of Earth – Board’unuzu 1-1 Elementallerle doldurur.

3- Invocation of Water – Hero’nuzun 12 canını yeniler

4- Invocation of Fire – Rakip hero’ya 6 hasar verir.

 

 

 

 

 

 
Clutchmother Zavas

 

 

 

 

 

Son zamanlarda popüler olmaya başlayan Discardlock desteleri, oyunun yetkilileri tarafından sevilmiş olacak ki, Warlock’a düşük manalı ve muhteşem “value” sahibi bir kart getiriyorlar. 

 

 

 

 

 

 

 
 
Fıre Plume’s Heart

 

 

 

 

 Tavern Brawl ilk çıktığı hafta Neferian vs Ragnaros o kadar tutulmuştu ki her gün saatlerce sırf OP kartları oynamak, Ragnaros’un hero power’ıyla 8 hasar vermek veya Neferian’ın bedava spellerini kullanmak için oyuna giriyorduk. Blizzard da neden bu OP mekanikleri oyuna getirmiyoruz deyip böyle bir kart çıkartıyor. Peki Sulfuras ne işe yarıyor?  3 mana karşılığında kuşanabileceiniz 4 atağa sahip 2 durability’li bir silah ve battlecry olarak hero power’ınızı “Deal 8 damage to a random enemy” yapıyor. Ne diyelim, DIE INSECT!

 

 

Önceki Makale
Sonraki Makale

Yorumlar