The Game Awards 2017 Ödülleri Açıklandı! | GameXNow.com

The Game Awards 2017 Ödülleri Açıklandı!
Ara
12

The Game Awards 2017 Ödülleri Açıklandı!

Önceki Makale
Sonraki Makale

Oyuncular tarafından merakla beklenen The Game Awards 2017, 8 Ağustos 2017 tarihinde açıklandı. Bu sene iyisiyle kötüsüyle onlarca yeni oyun ile tanıştık. Bazıları bizi gerçekten etkilemiş olsa da bazıları beklediği sonuca ulaşamadı. Çoğu oyuncu Yılın Oyunu kategorisinin kazanını merak ediyordu. Playerunknown’s Battlegrounds adlı oyunun kazanan oyun olacağı yönünde bir beklenti vardı fakat kazanan oyun The Legend of Zelda: Breath of the Wild oldu.

the-game-awards-2017.jpg.optimal

Listenin resmi sayfasına bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yılın En İyi Oyunu
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)

Diğer Adaylar:

Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
Persona 5 (Atlus)
PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG Corp.)
Super Mario Odyssey (Nintendo EPD / Nintendo)

En İyi Oyun Yönetmeni
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD)

Diğer Adaylar:
Resident Evil 7: Biohazard (Capcom)
Super Mario Odyssey (Nintendo EPD)
Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games)
Wolfenstein II: The New Colossus (MachineGames / Bethesda)

En İyi Hikaye Anlatımı
What Remains of Edith Finch (Ian Dallas / Giant Sparrow)

Diğer Adaylar:
Wolfenstein II: The New Colossus (Jen Matthies, Tommy Tordsson Bjork / MachineGames)
Nier: Automata (Yoko Taro, Hana Kikuchi, Yoshiho Akabane / Platinum Games)
Horizon Zero Dawn (John Gonzalez / Ninja Theory)
Hellblade: Senua’s Sacrifice (Tameem Antoniades, Elizabeth Ashman-Rowe / Ninja Theory)


En İyi Sanat Yönetimi
Cuphead (Studio MDHR Entertainment)

Diğer Adaylar:
Destiny 2 (Bungie / Activision)
Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)
Persona 5 (Atlus)


En İyi Bağımsız Oyun
Cuphead (Studio MDHR Entertainment)

Diğer Adaylar:
Night in the Woods (Infinite Fall)
Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)
Pyre (Supergiant Games)
What Remains of Edith Finch (Giant Sparrow / Annapurna Interactive)


En İyi Çıkış Yapan Bağımsız Oyun
Cuphead (Studio MDHR Entertainment)

Diğer Adaylar:
Golf Story (Sidebar Games)
Hollow Knight (Team Cherry)
Mr. Shifty (Team Shifty)
Slime Rancher (Monomi Park)


En İyi Müzik Kaydı
NieR: Automata (Keiichi Okabe, Keigo Hoashi)

Diğer Adaylar:
Destiny 2 (Mike Salvatori, Skye Lewin, C Paul Johnson)
Cuphead (Kristofer Maddigan)
Persona 5 (Shoji Meguro)
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Manaka Kataoka, Yasuaki Iwata)
Super Mario Odyssey (Naoto Kubo, Shiho Fujii, Koji Kon


En İyi Ses Dizaynı
Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)

Diğer Adaylar:
Destiny 2 (Bungie)
Resident Evil 7: Biohazard (Capcom)
Super Mario Odyssey (Nintendo EPD / Nintendo)
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)


En İyi Performans
Melina Juergens, Hellblade (as Senua)

Diğer Adaylar:
Laura Bailey, Uncharted: The Lost Legacy (as Nadine Ross)
Claudia Black, Uncharted: The Lost Legacy (as Chloe Frazer)
Brian Bloom, Wolfenstein II: The New Colossus (as BJ Blazkowicz)
Ashly Burch, Horizon: Zero Dawn (As Aloy)


Etki Bırakan Oyun
Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)

Diğer Adaylar:
Night in the Woods (Infinite Fall)
Please Knock on My Door (Levall Games AB)
Bury Me, My Love (The Pixel Hunt / Figs / ARTE / Playdius)
Life is Strange: Before the Storm (Deck Nine / Square Enix)
What Remains of Edith Finch (Giant Sparrow / Annapurna Interactive)


En İyi Devam Eden Oyun
Overwatch (Blizzard)

Diğer Adaylar:
Grand Theft Auto Online (Rockstar Games)
Destiny 2 (Bungie / Activision)
PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG. Corp)
Rainbow Six: Siege (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
Warframe (Digital Extremes)


En İyi Mobil Oyun
Monument Valley 2 (ustwo games)

Diğer Adaylar:
Super Mario Run (Nintendo)
Old Man’s Journey (Broken Rules)
Hidden Folks (Adriaan de Jongh / Sylvain Tegroeg)
Fire Emblem Heroes (Intelligent Systems / Nintendo)


En İyi El Konsolu Oyunu
Metroid: Samus Returns (MercurySteam / Nintendo)

Diğer Adaylar:
Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia (Intelligent Systems / Nintendo)
Monster Hunter Stories (Marvelous / Capcom / Nintendo)
Ever Oasis (Grezzo / Nintendo)
Poochy and Yoshi’s Woolly World (Good-Feel / Nintendo)


En İyi Sanal Gerçeklik (VR) Oyunu
Resident Evil 7: Biohazard (Capcom)

Diğer Adaylar:
Farpoint (Impulse Gear / Sony Interactive Entertainment)
Lone Echo (Ready at Dawn / Oculus Studios)
Superhot VR (Superhot Team)
Star Trek: Bridge Crew (Red Storm Entertainment / Ubisoft)


En İyi Aksiyon Oyunu
Wolfenstein II: The New Colossus (MachineGames / Bethesda)

Diğer Adaylar:
Destiny 2 (Bungie / Activision)
Prey (Arkane Studios / Bethesda)
Nioh (Team Ninja / Sony Interactive Entertainment)
Cuphead (Studio MDHR Entertainment)


En İyi Aksiyon Macera Oyunu
The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)

Diğer Adaylar:
Assassin’s Creed: Origins (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
Uncharted: The Lost Legacy (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)
Super Mario Odyssey (Nintendo EPD / Nintendo)


En İyi Rol Yapma Oyunu
Persona 5 (Atlus)

Diğer Adaylar:
Divinity: Original Sin II (Larian Studios)
Final Fantasy XV (Square Enix Business Division 2 / Square Enix)
NieR: Automata (Platinum Games / Square Enix)
South Park: The Fractured But Whole (Ubisoft San Francisco / Ubisoft)


En İyi Aile Oyunu
Super Mario Odyssey (Nintendo EAD / Nintendo)

Diğer Adaylar:
Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo EAD / Nintendo)
Mario + Rabbids Kingdom Battle (Ubisoft Paris + Milan / Ubisoft)
Sonic Mania (PagodaWest Games, Headcannon / Sega)
Splatoon 2 (Nintendo EPD / Nintendo)


En İyi Strateji Oyunu
Mario + Rabbids Kingdom Battle (Ubisoft Paris + Milan / Ubisoft) 

Diğer Adaylar:
Halo Wars 2 (Creative Assembly, 343 Industries / Microsoft Studios)
XCOM 2: War of the Chosen (Firaxis Games / 2K)
Total War: Warhammer II (Creative Assembly / Sega)
Tooth and Tail (Pocketwatch Games)


En İyi Spor/Yarış Oyunu
Forza Motorsport 7 (Turn 10 Studios / Microsoft Studios)

Diğer Adaylar:
FIFA 18 (EA Vancouver / EA)
NBA 2K18 (Visual Concepts / 2K Sports)
Gran Turismo Sport (Polyphony Digital / Sony Interactive Entertainment)
Pro Evolution Soccer 2018 (PES Productions / Konami)
Project Cars 2 (Slightly Mad Studios / Bandai Namco Entertainment)


En İyi Multiplayer Oyun
PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG Corp.)

Diğer Adaylar:
Call of Duty: WWII (Sledgehammer Games / Activision)
Destiny 2 (Bungie / Activision)
Fortnite (Epic Games)
Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo EAD / Nintendo)
Splatoon 2 (Nintendo EPD / Nintendo)


En Çok Beklenen Oyun
The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)

Diğer Adaylar:
Red Dead Redemption II (Rockstar Games)
God of War (Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / Sony Interactive Entertainment)
Monster Hunter World (Capcom)


En İyi Dövüş Oyunu
Injustice 2 (NetherRealm Studios / Warner Bros. Interactive Ent)

Diğer Adaylar:
Marvel vs. Capcom: Infinite (Capcom)
Tekken 7 (Bandai Namco Studios / Bandai Namco Entertainment)
Arms (Nintendo EPD / Nintendo)
Nidhogg 2 (Messhof Games)


En Popüler Yayıncı (Streamer)
Guy Beahm (“Dr. Disrespect”)

Diğer Adaylar:
Clint Lexa (“Halfcoordinated”)
Andrea Rene (What’s Good Games)
Steven Spohn (AbleGamers)
Mike Grzesiek (“Shroud”)


En İyi eSpor Oyunu
Overwatch (Blizzard)

Diğer Adaylar:
League of Legends (Riot)
Rocket League (Psyonix)
Overwatch (Blizzard)
Dota 2 (Valve)
Counter-Strike: Global Offensive (Valve)


En İyi eSpor Oyuncusu
Lee Sang-hyeok “Faker” (SK Telecom 1, League of Legends)

Diğer Adaylar:
Kuro “KuroK”” Salehi Takhasomi (Team Liquid, Dota 2)
Nikola ‘NiKo’ Kovac (FaZe Clan, Counter-Strike: GO)
Marcelo “coldzera” David (SK Gaming, Counter-Strike: GO)
Je-hong “ryujehong” Ryu (Seoul Dynasty, Overwatch)


En İyi eSpor Takımı
Cloud 9

Diğer Adaylar:
FaZe Clan
Lunatic-Hai
SK Telecom T1
Team Liquid


Öğrenci Oyun Ödülü
Level Squared (Kip Brennan, Stephen Scoglio, Dane Perry Svendsen / Swinburne University)

Diğer Adaylar:
Meaning (Hariz Yet / DigiPen Institute of Technology Singapore)
Impulsion (Hugo Verger, Remi Bertrand, Maxime Lupinski / IIM)
Hollowed (Erin Marek, Jerrick Flores, Charley Choucard / University of Central Florida)
From Light (Alejandro Grossman, Steven Li, Sherveen Uduwana / USC)
Falling Sky (Jonathan Nielssen, Nikolay Savoy, Mohsen Shah / National Film & TV School)

Dumbledoge, Royal Bandits’e transfer oldu!

Bilgehan Ilgar

Bilgehan Ilgar

Editor at GameXNow
Oynadığı hiçbir oyundan tam olarak zevk almayan ama oynamaktan vazgeçmeyen bir oyuncu.
Bilgehan Ilgar
Önceki Makale
Sonraki Makale

Yorumlar