Yükselme Ligi'nde Kural İhlali -

Yükselme Ligi’nde Kural İhlali
Şub
16

Yükselme Ligi’nde Kural İhlali

Önceki Makale
Sonraki Makale

Riot Games, resmi internet sayfası üzerinden yapılan kural ihlali duyurusunda, Açık elemelerde sportmenlie aykırı davranış sergilediği belirlenen Royal Banditos takımına puan silme, benzeri davranışlar içinde bulunana 4 oyuncuya ise men cezası verdi.

Resmi açıklamanın tamamı şöyle:

Royal Bandits

4 hafta boyunca gerçekleşen Yükselme Ligi Açık Elemeleri’nde dereceye girerek en yüksek puanı kazanan 3 takım Yükselme Ligi’nin lig aşamasına adım atacaktı. Bu 3 takımdan birisi olan Royal Bandits hakkında yaptığımız incelemeler sonucu, takımın sportmenliğe aykırı bir davranış sergilediğini tespit ettik.

4. Açık Eleme sırasında oynadığı maçlardan birinin şampiyon seçim / yasaklama ekranında kendine haksız avantaj sağlayan Royal Bandits, gerçekleştirdiği kural ihlali sebebiyle 4. Açık Eleme’deki tüm puanlarını kaybetti. 100 puanı silinen Royal Bandits böylece Açık Eleme sıralamasında 120 puana gerileyerek 4. oldu ve Yükselme Ligi’ne katılma hakkını kaybetti.

 

Oyuncular

Özet geç kısmında da bahsettiğimiz gibi Newsi, Frox, K1ra ve Luxury P’nin çeşitli sunucularda oynadığı oyunlar sırasında sportmenlik dışı davranışlarda bulunduğu ve bir profesyonel oyuncu için kabul edilemez seviyeye ulaşan olumsuz davranışlarını gözlemledik.

Sadece Şampiyonluk Ligi oyuncularının değil, Yükselme Ligi’nde mücadele eden profesyonel oyuncuların da oynadıkları her maçta -bu ister ARAM olsun ister dereceli- sportmence davranmasını ve diğer oyunculara örnek olmasını bekliyoruz.

Yükselme Ligi kural setini ihlal eden Newsi, Frox ve K1ra 26.02.2017 tarihine, Luxury P ise 12.03.2017 tarihine kadar Riot Games tarafından düzenlenen ya da Riot Games’in partner olduğu tüm espor etkinliklerinden men edilmiştir. Yani bu oyuncular, belirtilen tarihlere kadar hiçbir organizasyonda resmi bir takım üyesi olarak (oyuncu, koç, menajer vb.) bulunamayacaktır.

 

Önceki Makale
Sonraki Makale

Yorumlar